Wszystko o podłogach drewnianych

Posted on

Pomimo bardzo dużej popularności parkietów, podłogowe deski cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Stanowią one wyraz dobrego smaku, a do tego dodają naszym wnętrzom prestiżu. Przekonajmy się, jak się powinno układać podłogę drewnianą oraz dlaczego dobry ChapelParket producent podłóg drewnianych jest taki istotny.

Jakie są zalety podłóg drewnianych?

Jeszcze jakieś kilkadziesiąt lat temu to deski właśnie stanowiły najpopularniejszy rodzaj drewnianej podłogi. Dopiero gdy na rynku się pojawiły parkiety – z uwagi na niższy koszt oraz łatwiejszy montaż, deski drewniane zaczęły być wypierane w sposób stopniowy. Jednak nie sposób odmówić im walorów, które sprawiają, że dobrze utrzymana podłoga z desek zachwyca swoją luksusową i ponadczasową elegancją. Poza zaletami estetycznymi warto także zwrócić uwagę na sporą żywotność podłogi z desek, która przy pielęgnacji odpowiedniej, może służyć swoim właścicielom nawet przez kilkadziesiąt lat.

Prawidłowy montaż drewnianej podłogi wymaga doświadczenia, wiedzy oraz oczywiście niezawodnego sprzętu. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom

Podłoga dębowa, czy też wykonana z innego gatunku drewna odnawiana może być kilkukrotnie poprzez cyklinowanie oraz nakładanie kolejnych warstw wosku, oleju oraz lakieru. Kolejna zaleta desek podłogowych to uniwersalność. Podłoga tego typu sprawdzi się doskonale zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, klasycznych, rustykalnych, prowansalskich, jak i w wielu innych stylach aranżacyjnych wnętrz. Odpowiednio twarde, jak i dobrze wysuszone podłogowe deski mocuje się do cementowego podłoża przy pomocy kleju do drewnianych podłóg. Pierwsza deska przybita powinna być wzdłuż ściany z zachowaniem dylatacyjnej przerwy około półtora 1,5 centymetra. Kolejne deski odpowiednio należy do siebie dociskać, łącząc ze sobą wypust oraz wpust.

Prawidłowy montaż drewnianej podłogi wymaga doświadczenia, wiedzy oraz oczywiście niezawodnego sprzętu. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom. Najważniejszy jest wybór także dobrego producenta podłóg drewnianych. Nie kupujmy przysłowiowego „kota w worku”. Lepiej postawić na doświadczonego producenta, który może się pochwalić pozytywnymi opiniami i zadowolonymi klientami. Oferta firm montażowych nie tylko obejmuje montaż w pełni kompleksowy, ale także setki modeli desek podłogowych oraz pakietów. Do tego dochodzi także profesjonalna budowlana chemia. Zapoznajmy się z rynkową ofertą, aby wybrać takiego producenta oraz taką podłogę drewnianą, abyśmy byli z niej zadowoleni oraz aby służyła nam przez długie lata. Istotny w tym temacie jest nie tylko odpowiedni montaż, ale także wybór dobrego gatunku drewna.