Typy podłóg drewnianych

Posted on

Każdy z nas chce mieć podłogę, która pięknie się prezentuje. Bardzo ważny jest sam producent podłóg drewnianych, ale nie tylko. Wymiary klepek oraz ich sposób ułożenia ma wpływ na wygląd naszej podłogi, ale także dla odbioru wizualnego wnętrza. Mniejsze parkietowe klepki stosowane powinny być w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu powiększymy optycznie przestrzeń. Deski podłogowe pasują w zasadzie do każdego wnętrza. Węższe stosujmy w korytarzach oraz małych pokojach, a szerokie raczej w sposób przestrzeniach. Najczęściej stawiamy na deski o szerokości osiemnastu lub dziewiętnastu centymetrów. Takie deski możemy zastosować spokojnie na całym piętrze.

Jakie wybrać podłogi drewniane?

Każdy z nas chce mieć podłogę, która pięknie się prezentuje

Do wyboru także pozostaje sama konstrukcja podłogi. Może być warstwowa lub też lita. Obecnie już właściwie nie produkuje się litych podłóg, ponieważ znaczna większość realizacji to podłogi warstwowe. Podłogi o warstwowej budowie składają się z brzozowej sklejki wodoodpornej oraz obłogu drewna litego, na przykład dębowego. W praktyce deski warstwowe są wymiarowo bardziej stabilne, a także mniej podatne na zmiany temperatur oraz działanie wilgoci. Jeśli chodzi o odnawianie warstwowych podłóg, także możemy je cyklinować z powodzeniem i to wielokrotnie. Nawet do czterech czy też pięciu razy przy warstwie 6 milimetrów drewna litego. Jest to tyle samo, co w przypadku litowych podłóg, ponieważ ilość odnowień na wpływ nie tylko ma wpływ grubość drewna litego, ale przede wszystkim położenie wpustu i pióra, łączące klepki lub deski.

Kolorystyka drewnianych podłóg

Gdy mowa już o wykończeniu drewnianych podłóg, poza odpowiednim zabezpieczeniem, warto się także zastanowić nad samą kolorystyką

Gdy mowa już o wykończeniu drewnianych podłóg, poza odpowiednim zabezpieczeniem, warto się także zastanowić nad samą kolorystyką. Zazwyczaj klienci kolor podłogi dopasowują do innych drewnianych elementów we wnętrzu, na przykład zabudowy kuchennej lub też szaf. Wybierają także niejednokrotnie konkretny odcień podłogi, aby w następnych etapach w identycznym wybarwieniu wykończyć drzwi i schody. Na pewno ciemne drewniane podłogi nadają mroczny oraz elegancki charakter wnętrzu. Ciemnobrązowe lub czarne drewno współgra pięknie z szarościami, kobaltem, butelkową zielenią oraz także złotem. Podłogi w ciemniejszych tonacjach przytłaczają optycznie oraz także pomniejszają przestrzeń. Warto je stosować we wnętrzach przestronnych bądź też do aranżacji mocno przemyślanych. Odwrotnie jest z podłogami w jasnych kolorach. Tak naprawdę wybór należy tylko i wyłącznie do nas. Wszystko jest zależne głównie od naszego gustu.