Szukasz podłogi idealnej? Postaw na parkiet

Posted on

Bardzo estetyczne oraz jednocześnie funkcjonalne wykończenie posadzki nie jest takie proste, jakby się mogło nam wydawać. Chociaż na rynku mamy do wyboru sporo materiałów, to problem jest wciąż spory. My polecamy z czystym sumieniem parkiet drewniany. Na jakie korzyści możemy liczyć, stawiając na parkiet? Sprawdźmy to.

Dlaczego akurat parkiety?

https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/cyklinowanie-podlogi-cena-aa-N1An-NaPB-Rg6C.html

Parkiety są jednymi z najtrwalszych i najszlachetniejszych wykończeń podłóg, które są dostępne na rynku. Parkiety mogą być stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale także w domach jednorodzinnych. Jednak, aby rzeczywiście mieć trwałą podłogę, to trzeba postawić na dobry gatunek drewna. Będzie to na pewno jesion, dąb, jak i akacja. Gatunki te wyróżniają się nie tylko pięknem naturalnym, ale przede wszystkim świetną odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeszcze lepszym wyborem (i jednocześnie nieco droższym) są gatunki egzotycznych drzew. O jakich gatunkach mowa? Mowa o teaku, jatobie oraz doussie. Na uwagę wyjątkową także zasługują deski parkietowe, które się cechują niewielkimi rozmiarami, co sprzyja znacząco aranżacji indywidualnej pomieszczenia. Parkiety się układa w sposób klasyczny, prostopadłościennie lub też na bardzo popularną jodełkę. Musimy także wspomnieć o szlachetności tegoż materiału Wymaga to podejścia indywidualnego i do tego wiąże się z koniecznością przeprowadzenia serwisowych prac jak cyklinowanie.

W jakich pomieszczeniach warto zdecydować się na parkiet?

Gdy decydujemy się na montaż parkietu, to musimy pamiętać o tym, że nie jest to w żadnym wypadku rodzaj wykończenia posadzki, który się sprawdzi w każdym z pomieszczeń

Gdy decydujemy się na montaż parkietu, to musimy pamiętać o tym, że nie jest to w żadnym wypadku rodzaj wykończenia posadzki, który się sprawdzi w każdym z pomieszczeń. Bez kompletnie żadnych obaw wykorzystać możemy go w sypialniach, salonach, pokojach dziecięcych oraz w garderobach. Całkiem inaczej to wygląda w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z wilgotnością, jak łazienki oraz kuchnie. Nawet zabezpieczone odpowiednio drewno przy pomocy lakieru, w sytuacji, w której jest narażone na wpływ wilgoci, raczej ulegnie ono degradacji.

Jeśli chodzi o ułożenie parkietu, to na pewno różni się ono od układania drewnianych paneli i rzadko kto potrafi sobie poradzić z tym w sposób samodzielny. Jest to przecież proces, który wymaga zastosowania odpowiedniej precyzji. W tym wypadku musimy zaufać fachowcom najbardziej doświadczonym. Nie bierzemy się za samodzielne kładzenie parkietu, skoro nie mamy o tym pojęcia. Na rynku znajdziemy sporo firm, które w tego typu podłogach się specjalizują.