Jakiego producenta parkietu wybrać?

Posted on

Parkiety zdecydowanie wracają do łask, po wielu latach gdy nie były tak chętnie wykorzystywane. Dlatego też stworzyliśmy ten krótki poradnik, dzięki któremu każdy będzie w stanie wybrać idealny dla siebie rodzaj parkietu. Zacznijmy od tego, że nie zawsze musi być on drewniany. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych upodobań. Jeżeli będziemy chcieli mieć parkiet wykonany ze sklejki lub plastiku, to również nic nie stoi na przeszkodzie, bo i takie możemy znaleźć w handlu, zarówno w sklepach online jak i stacjonarnych.

Wybór producenta parkietu

Zacząć powinniśmy od zastanowienia się jaki producent parkietu będzie dla nas optymalnym wyborem. Nie jest powiedziane, że taką wiedzę zyskamy od razu. Zwłaszcza jeżeli nie interesowały nas nigdy tematy około budowlane oraz remontowe. Dlatego musimy zaczerpnąć wiedzy z jakiegoś źródła. Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z internetu, gdzie możemy poznać mnóstwo opinii na przeróżne tematy. Na forach i w mediach społecznościowych z pewnością znajdziemy informacje na temat tego, jakiego producenta elementów parkietu warto wybrać. Zacznijmy od przejrzenia jednej strony, dokładnie zapoznajmy się z jej treścią. Jednak nie podejmujmy decyzji pochopnie. Warto również zasięgnąć języka w innych miejscach, zanim zdecydujemy ostatecznie co chcemy by leżało na naszej podłodze. Możemy też skorzystać z serwisów rankingowych produktów budowlanych, a z pewnością da nam to obraz co do tego, czy warto dokonać wyboru produktów danego producenta, czy też lepiej szukać dalej.

Parkiety zdecydowanie wracają do łask, po wielu latach gdy nie były tak chętnie wykorzystywane.

Czy samemu układać parkiet?

Kolejna zasadnicza kwestia to czy samemu układać zakupiony parkiet, czy też zdecydować się na pomoc fachowców. Otóż w przeciwieństwie na przykład do układania paneli, parkiety układa się o wiele prościej. Otwiera to dla nas drogę do samodzielnej pracy nad tą kwestią. Trzeba jednak wiedzieć, że łatwo pomylić się, a wtedy bardzo duży fragment podłogi będzie musieli rozebrać i ułożyć ponownie. Nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji, stąd układając samodzielnie parkiet warto dobrze sprawdzać, czy nie popełniliśmy żadnych błędów. Każdy producent parkietu daje nam dokładną instrukcję co do tego, jak powinny być łączone i układane względem siebie kolejne jego elementy. Jeżeli będziemy się do powyższych wytycznych ściśle stosować, to na pewno nie przydarzy się nam żadna niepożądana sytuacja, która wymagałaby od nas czasochłonnego ponownego układania już wykonanej powierzchni. Czytajmy więc zawsze instrukcje i stosujmy się do nich, a w większości przypadków poradzimy sobie samodzielnie.

Zacząć powinniśmy od zastanowienia się jaki producent parkietu będzie dla nas optymalnym wyborem

Zakup parkietu online czy stacjonarnie?

Pozostaje jeszcze kwestia zakupu samego parkietu, który możemy dokonać przynajmniej na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest zakupienie elementów w paczkach, które możemy przewieść samodzielnie z punktu zakupu. Takim punktem może być chociażby lokalny market budowlany. Producent parkietu zazwyczaj pakuje go w taki sposób, by poszczególny fragmenty można było łatwo przenosić i przewozić, stąd nie musimy mieć do tego celu auta dostawczego, ani nawet przyczepki. Możemy też wybrać zamówienie kurierskie, dzięki któremu parkiet zostanie nam przywieziony prosto pod wskazany adres. W tym przypadku zamówić możemy zarówno stacjonarnie, telefonicznie jak i przez internet. Poleca się bardzo mocno skorzystanie z możliwości zakupu online, ponieważ ceny internetowe są znacznie niższe od tych, jakie spotkamy w stacjonarnych placówkach handlowych. Mamy nadzieję, że powyższe porady rozjaśniły czytelnikom tajniki wyboru, zakupu i montażu parkietów.