Drewniana podłoga – czy warto?

Posted on

Podłoga drewniana to rozwiązanie naturalne, piękne oraz wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Od wielu lat niezmiennie cieszą się popularnością wśród osób, które chcą, by ich dom prezentował się elegancko. Jakie jeszcze można wskazać zalety drewnianej podłogi?

Estetyka i ciepło pod stopami

Drewno na podłodze – ciężko sobie wyobrazić piękniejsze oraz bardziej eleganckie wykończenie wnętrza. Różnego rodzaju materiały, gatunki, barwy, usłojenie sprawiają, że możesz tworzyć różnego rodzaju kompozycje. Drewno nadaje się do zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Doskonale komponuje się z innymi tworzywami oraz surowcami. Świeże drewno to także zapach, który będzie się roznosił po całym domu.

Drewno na podłodze z pewnością doda pomieszczeniu przytulności oraz ciepła. Naturalny brązowy odcień desek czy parkietu przekładają się na wizualny odbiór danego pomieszczenia. Po położeniu w nim drewnianej podłogi zapanuje w nim przyjemna atmosfera. Drewno jest także miłe w dotyku. Chodząc bosymi stopami lub po prostu go dotykając, odczuwasz ciepło.

Drewno – funkcjonalny materiał do różnego rodzaju wnętrz

Drewno to nie tylko walory estetyczne. Owszem ten naturalny materiał nada każdemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, jednak nie można zapominać również o tym, że taki sposób na wykończenie podłogi jest również funkcjonalny. Przede wszystkim warto wspomnieć, że drewno doskonale tłumi różnego rodzaju dźwięki. Oznacza to, że możesz spokojnie w nocy chodzić po domu, nie martwiąc się, że obudzisz innych domowników.

Różnego rodzaju gatunki drzew mają różny stopień twardości. Niemniej jednak materiał ten jest niezwykle trwały oraz odporny na wszelkie zadrapania czy zarysowania. Pielęgnowane oraz konserwowane drewno jest w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości oraz eleganckiego wyglądu.

Naturalny materiał – zdrowy i ekologiczny

Każdy producent podłóg drewnianych zwraca uwagę na to, że jest to materiał w 100 proc. naturalny. Łatwo ulega biodegradacji. Podczas rozkładu oraz spalania nie wydzielają się żadne substancje, które mogłyby zaszkodzić środowisku. Drewno nie przyciąga również kurzu. Ponadto lakiery oraz oleje wodorozcieńczalne są w pełni bezpieczne, ponieważ nie zawierają żadnych substancji alergizujących.

Drewno tworzy również niepowtarzalny mikroklimat. Posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu idealnie dostosowuje się do warunków, które panują w danym pomieszczeniu. Drewno na podłodze oddycha, dzięki czemu jonizuje powietrze w pokoju.