Dlaczego ceny podłóg drewnianych tak znacznie się różnią u producentów?

Posted on

Jeśli zastanawiamy się, od czego konkretnie zależą ceny podłóg drewnianych, koniecznie musimy się zapoznać z poniższymi informacjami. Sprawdzimy, co konkretnie składa się na koszt produktów tego typu oraz dlaczego w nie warto inwestować. Musimy na pewno podkreślić, że drewno to materiał szlachetny, który przenigdy nie wyjdzie z mody. Sprawia, że każde z wnętrz jest stylowe oraz eleganckie. Ma antystatyczne właściwości, a więc jest genialnym rozwiązaniem dla alergików. Jego zaletą jest na pewno trwałość. Podłogi drewniane są wykonane bardzo solidnie i wystarczają na długie lata. Ich ceny są bardzo zróżnicowane. Który producent podłóg drewnianych jest godny polecenia?

Dobry gatunek drewna

Wiemy już, że ceny u konkretnych producentów podłóg drewnianych znacznie się różnią. Cena w bardzo dużym stopniu zależna jest od gatunku drewna. Ten materiał jedynie pozornie wydaje się jednakowy. Rodzaje poszczególne różną się nie tylko samym wyglądem, ale przede wszystkim różnią się właściwościami. Drewno, które przeznaczone jest do stworzenia parkietów oraz podłóg powinno być wytrzymałe, twarde, jak i łatwe w pielęgnacji, a do tego odporne na uszkodzenia. Dobrzy producenci podłóg drewnianych mają w swojej ofercie: jesion, dąb, merbau oraz orzech amerykański. Te gatunki nadają się doskonale do tworzenia produktów wysokiej jakości. Na nie warto przeznaczyć większe kwoty, aby się długo cieszyć wspaniałym efektem. Zamienniki tańsze niestety wystarczają na krócej i wymagają renowacji.

Jeśli zastanawiamy się, od czego konkretnie zależą ceny podłóg drewnianych, koniecznie musimy się zapoznać z poniższymi informacjami

Każdy producent ma swoich dokładnie sprawdzonych dostawców. Wówczas drewno pochodzi tylko i wyłączenie ze sprawdzonego źródła. Mamy wtedy pewność, że drewno ma świetną strukturę oraz wygląd, a do tego było ono odpowiednio przechowywane i suszone. Dostawca zaufany gwarantuje nam wysoką jakość i oferuje drewno najwyższej klasy, a to przekłada się w sposób bezpośredni na cenę ostateczną. Zanim zatem zamówimy parkiet drewniany, to dowiemy się nie tylko, z czego jest on zrobiony, ale także skąd jest na niego pozyskiwany budulec.

Określenie, jakim jest „drewniana podłoga” jest naprawdę bardzo ogóle. Może to być warstwowa deska, parkiet lub też mozaika. Warto wybrać firmę, która specjalizuje się w produkcji dwuwarstwowej podłogi. Tak deska składa się z wierzchniej części, która wykonana jest z drewna litego oraz mozaiki, która to jest położona na spodzie. Warstwy są układane w sposób prostopadły. Dzięki temu podłoga się nie wypacza i prezentuje się naprawdę świetnie przez bardzo długi czas.